Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Zynga, Peak Games'in kart oyunları bölümünü satın aldı

Doğukan tarafından 08 Kasım 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Zynga, Peak Games'in kart oyunları bölümünü satın aldı
Zynga, yerli girişim Peak Games'in bir bölümünü 100 milyon dolara satın aldı
Zynga, Peak Games'in kart oyunları bölümünü satın aldı

Zynga, Türkiye'den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games'in kart oyunları bölümünü satın aldı. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Zynga, bu satın alma için 100 milyon dolarlık nakit ödeme yapacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Bu satın alma ile birlikte Peak Games firması tarafından geliştirilmekte olan Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunlar artık Zynga'nın olacak. Firmaya ait olan diğer popüler Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise satın alma dışında kalacak. Zynga CEO'su Gibeau yaptığı izahta Peak Games'in kart oyunlarını satın almanın kendileri içersinde fırsat olarak gördüğünü dile getiriyor. Son dönemde gelirlerini her bölgede çoğaltmak isteyen Zynga, etkinlikler ve turnuvalar düzenlemeye, yeni oyunlar satın almaya başlamıştı.

Zynga'nın Peak Games'in oyunlarına benzer oyunları da var fakat ABD'li dijital oyun devi bu satın almayla birlikte kendisine yni mobil oyuncu kitlesi kazandıracak 1,524 çalışanı olan Zynga, Peak Games'in kart oyunlarını geliştiren ekibi de kendisi bünyesine katacak.

Peak Games'in Spades Plus, Gin Rummy Plus ve Okey gibi oyunları Zynga'nın olacak. Toy Blast ve Toon Blast oyunları ise Peak Games'de kalacak ve şirket İstanbul merkezli bağımsız bir oyun şirketi olarak yoluna devam edecek.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz