Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Yapay zeka Ms. Pac-Man'de rekor kırdı!

Doğukan tarafından 15 Haziran 2017, Perşembe günü eklendi.
Habule.com Haber Yapay zeka Ms. Pac-Man'de rekor kırdı!
Pac-Mac'nin Rekorunu Microsoft'un Yapay Zekası Kırdı.
Yapay zeka Ms. Pac-Man'de rekor kırdı!

Microsoft'un geliştirmiş olduğu yapay zeka, Ms. Pac-Man oyununda dünya rekoru kırmayı başardı.

Microsoft'un bu yılın ilk aylarında satın aldığı Maluuba yazılım şirketinin geliştirdiği bir yapay zeka, 80'lerden beri fenomen olan Ms. Pac-Man oyunundaki en yüksek skor rekorunu insanların elinden aldı. Söz konusu yapay zeka yazılımı tam 999.990 puan yapmayı başardı. Oyunun Atari sürümünü oynayan yazılım, bu iş için geliştirilmiş 150 fonksiyonu senkronize bir şekilde kullanıyor ve her bir hareketi gerçek zamanlı olarak, çoğu zaman bir insan gözünün takip etmekte zorlanacağı hızlarda yönetebiliyor.

Ms. Pac-Man'in resmi kayıtlara geçmiş rekorları, Atari sürümünde 266.360 ve sonraki ARcade sürümünde 933.580 puan olarak tarihe geçmişti.

Google'ın yapay zekası dünyanın en karmaşık tahta oyunlarından birini öğrenerek dünyanın en iyi Go oyuncusu alt etmişti. Aşağıda yapay zekanın çalışma prensiplerini anlatan bir video göreceksiniz.

Güçlendirme öğrenimi; bir sistemin bireysel eylemlere verilen tepkileri olumlu veya olumsuz olarak değerlendirdiği ve deneme yanılma yoluyla sistemin eylemlerine verilen olumlu cevapların hacmini maksimize etmeyi amaçladığı bir makine öğrenme tekniğidir.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz