Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Wi-Fi parolasını hızlı öğrenme yolu

Doğukan tarafından 17 Ekim 2017, Salı günü eklendi.
Habule.com Haber Wi-Fi parolasını hızlı öğrenme yolu
Windows bilgisayarlarınızda kayıtlı bulunan Wi-Fi parolasını en hızlı öğrenme yolu.
Wi-Fi parolasını hızlı öğrenme yolu

Bilgisayarınızda kayıtlı olan Wi-Fi parolasını unuttuysanız öğrenmenin en kolay yolunu size açıklıyoruz. Wi-Fi parolasını komut satırından hızlıca öğrenin.

Bilgisayar kullanıcıları bir defa girdikleri kablosuz ağ bilgilerini çoğu zaman unuttuklarına şahit oluyoruz. Bizler bile bu işin içerisinde olduğumuz halde bizim de unuttuğumuz aşikar. Bunun için yapmamız gereken, işletim sistemlerinin bağlı ağları kaydetme özelliğinden yararlamak olacaktır.

Wi-Fi ağının parolasını Windows'ta öğrenmek için, önce yönetici haklarına sahip bir komut satırı çalıştırmamız gerekiyor. Başlat menüsünden "CMD" komutunu yazmamız gerekiyor. ardından netsh wlan show profile name=PASAINDIR key=clear komutunu önümüze açılacak olan siyah ekrana yapıştırdık mı herhangi bir programa ihtiyaç duymadan kayıtlı şifreyi öğrenebiliyoruz.

Parolayı Security bölümü altında, "Key Content" satırında yer alıyor. Hepsi bu kadar, artık bağlı olduğunuz ağın parolasına sahip oldunuz.

Yapmanız gerekenler: Başlat menusunden "CMD" komutunu çalıştırmak ve ardından komut satırına yukarıda vermiş olduğumuz kodu yapıştırmak. Unutmayın üstü çizili olan yere sizin Ağ adınızı yazmanız gerekiyor.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz