Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

WhatsApp'a Canlı Konum Paylaşma Özelliği Geldi

Doğukan tarafından 23 Ekim 2017, Pazartesi günü eklendi.
Habule.com Haber WhatsApp'a Canlı Konum Paylaşma Özelliği Geldi
WhatsApp'a gerçek zamanlı olarak konum paylaşma özelliği geldi.
WhatsApp'a Canlı Konum Paylaşma Özelliği Geldi

WhatsApp canlı konum paylaşma özelliğini devreye aldı. WhatsApp, rakipleri tarafından kullanılmakta olan "canlı konum paylaşma" özelliğini kendi platformuna ayarlayarak hizmete açtı.

Canlı konum paylaşımı oldukça popüler. Mart ayında Google Haritalar'ın canlı konum paylaşımı özelliğini kullanıcılara sunmasının ardında Facebook Messenger ve Snapchat aynı adımları takip etti. En son olarak Telegram da canlı konum paylaşım özelliğini hem grup hem de bireysel sohbetler için getirdiğini duyurmuştu. Android ve iOS uygulamasını kullananlar, bugünden itibaren konumlarını belirli bir süreyle aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Canlı Konum'u kullanmak için WhatsApp kullanıcılarının bir kişi veya grupla sohbet etmeleri gerekiyor, sohbet ekranının sol alt köşesindeki ekle düğmesinden "Konum" seçeneğini seçip ardından yeni gelen "Canlı Konumu Paylaş" seçeneği seçilir. Paylaşma seçeneğini belirlerken kullanıcılar, konum paylaşma özelliğinin ne kadar süre ile aktif olacağını seçmeleri mümkün. Karşı taraftaki kişi, kullanıcının gerçek zamanlı konumunu bir haritada görebilir ve bir grup sohbetinde birden fazla kişi benzer şekilde konumunu paylaştıysa aynı haritada birden fazla konum görüntülenir. WhatsApp üzerinden yaklaşık 8 saate yakın bir süre boyunca konumunuzu karşı tarafla paylaşabiliyor.

Canlı Konum hem iOS hem de Android cihazlar için mevcut. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
WhatsApp indir (Android ve iOS)

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz