Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Twitter karakter sayısı herkes için 280 oldu

Doğukan tarafından 08 Kasım 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Twitter karakter sayısı herkes için 280 oldu
Twitter kullanıcıları dünyanın birçok yerinde 280 karakteri kullanmaya başladı.
Twitter karakter sayısı herkes için 280 oldu

Geçtiğimiz aylarda kullanıcıları için 280 karakter testi yaptığını açıklayan Twitter, artık tüm kullanıcılarını 280 karaktere geçirmeye başladı. Twitter kullanıcıları ülkemiz dahil olmak üzere, dünyanın birçok yerinde 280 karakteri kullanmaya başladı.

Twitter bugün itibariyle 140 karakter sınırını 280'e çıkarmış oldu. Ülkemizde daha ziyade tencere tavacı, darbeciler tarafından kullanılmasıyla gündem yapmış olan bu platform bakalım 280 karakter özelliği ile gerçek bir sosyal medya olabilecek mi göreceğiz. Gelen bu yeni özellik ile birlikte artık göndermiş olduğunuz tweetler 140 karakter yerine 280 karakter sınırına tabi tutulacak. Artık daha çok anlatıp, daha çok okuyabileceğiz. Twitter hesabınıza bilgisayardan ya da telefondan giriş yaparak hemen 280 karakter sınırıyla yazmaya başlayabilirsiniz.

Twitter tarafından çok büyük önem taşıyan bu özellik için hemen açıklama da geldi. Açıklama ise şöyle;
"Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet'le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter'ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet'e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız."

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz