Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

TRT Arşiv açıldı

Doğukan tarafından 01 Nisan 2017, Cumartesi günü eklendi.
Habule.com Haber TRT Arşiv açıldı
TRT, TRT Arşiv sitesi üzerinden 1968'ten başlayarak tüm arşivi dijital olarak sunmaya başladı.
TRT Arşiv açıldı

TRT, 1968 yılına dayanan geçmiş zamanlara ait arşivini internet üzerinden herkesin erişimine sunmaya başladı. TRT'nin 200 bin saatlik arşivine artık herkes kolayca ulaşabilecek.

Programlardan dizilere, yarışmalardan yakın siyasi tarihin akıllarda kalan ya da kalmayan birçok anına, unutulmaz gollerden gündelik hayatın "Komikli video" kavramı çıkmadan önceki detaylarına kadar devasa bir arşiv sunan TRT'ye buradan ulaşabilirsiniz. TRT, 1968 ile 2015 arasındaki tüm arşivini trtarsiv.com‘da izlenmeye açtı. İnternet sitesinin açılış sayfasında 1968'ten 2015'e kadar istediğiniz yıla ait yüklenen bütün yapımlara ulaşma imkanına sahipsiniz.

TRT ARŞİV'İ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Harbiye'deki TRT İstanbul Radyosunda gerçekleştirilen tanıtım öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRT'nin yayın hayatına başladığı günden itibaren ve hatta onun öncesinde de çekilmiş görüntüleri, arşivinde biriktirdiğini belirterek, "TRT'de son derece önemli bir birikim var. Daha sonra eklenen çalışmalarla da bu arşiv çok büyük bir zenginliğe kavuştu ve bunun bir şekilde açılması gerekliydi. O hafızanın tekrar gündeme getirilmesi gerekiyordu, siyasi, kültürel ve sosyolojik açıdan." dedi.

TRT Arşiv'in açılması ile birlikte sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz