Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

GTA İçin Mod Yükleme Aracı; Open IV Kapatıldı

Doğukan tarafından 15 Haziran 2017, Perşembe günü eklendi.
Habule.com Haber GTA İçin Mod Yükleme Aracı; Open IV Kapatıldı
GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!
GTA İçin Mod Yükleme Aracı; Open IV Kapatıldı

Grand Theft Auto serisi için kullanılan popüler mod aracı, Take-Two Interactive tarafından kapatılıyor.

Neredeyse 10 senedir aktif olarak çalışan OpenIV ekibi, artık verdikleri tüm servisleri geri çekiyor. Özellikle Grand Theft Auto V oyununa binlerce mod geliştirilmesine yardımcı olan OpenIV aracı, artık kullanılmaz olacak. Bu araç sayesinde oyundaki kahramanımızın görünümünü değiştirebiliyor, onu bir süper kahraman, Super Mario veya hayvan yapabiliyor, hava şartlarını, trafik koşullarını değiştirip yayaları çıldırtabiliyor, tsunami gibi felaketler yaratarak şehrin göbeğine balina yerleştirebiliyorduk.

2K Games ve Rockstar Games gibi geliştirici ekiplerin ana şirketi olan Take-Two Interactive, 5 Haziran 2017 tarihinde bu mod servisini kapatmak için harekete geçti. Bunun sebebi ise, mod servisinin, Take-Two Interactive haklarını ihlal ediyor olması idi. Bu konuda OpenIV ekibine dava açan şirket, bu davayı kazanmış sayılıyor çünkü OpenIV ekibi, geri savaşmanın değmeyeceğini düşünerek, kendileri çekildi.

OpenIV ekibi bu konuda, "Evet, yasal yollarını kullanarak, onlarla savaşabilirdik ve tekrardan mod sisteminin, hiç kimsenin hakkını ihlal etmediğini kanıtlayabilirdik ama bunun değmeyeceğini düşündük. Mahkemeye gitmek, onla uğraşmak aylar sürecektir ve hem zamanımızı, hem de paramızı götürecektir. Sonucunda ne kazanacağız? Hiçbir şey. Bu yüzden Take-Two Interactive ile anlaştık ve OpenIV dağıtımını durdurduk." diyor.

Programın geliştiricileri, herkesi uyarıyor. Eğer bu programı kullanmaya devam ederseniz, yasal yollardan başınız belaya girebilir. Bu yüzden, GTA V için mod yapmayı seven herkesi, biz de uyarmış olalım böylece.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz