Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Nokia 2 Dayanıklılık Testi (Video)

Doğukan tarafından 27 Aralık 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Nokia 2 Dayanıklılık Testi (Video)
Nokia 2 telefonlar için hazırlanmış olan kapsamlı ve detaylı bir dayanıklılık testi videosu.
Nokia 2 Dayanıklılık Testi (Video)

Nokia 2, çok aşamalı bir dayanıklılık testine tabi tutuldu! YouTube kanalı JerryRigEverything tarafından yapılan zorlu dayanıklılık testinden, Nokia 2 sağlam çıktı.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmış olan HMD Global'in şu anki en dayanıklı telefonu Nokia 2, çok aşamalı ve acımasız bir dayanıklılık testine tabi tutuldu. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan bir ekrana sahip olan Nokia 2, çizilme ve bükülme testlerinden sağ çıkabildi. Ancak plastik kasasının belli bir ölçütte hasar aldığı görülüyor. Hoparlöre hasar vermek ise çok kolay oldu.

Yanma testinde telefon 5 saniye dayanabildi. Ancak cihazın IPS LCD ekranının pikselleri, saniyeler içerisinde tekrar çalışır hale geldi. Bükme testi telefonun bir miktar bükülmesine neden olsa da ekran ve çerçevenin hasar almadığı gözleniyor. JerryRigEverything'e göre uygun fiyatlı bir telefonun biraz bükülmesi çok önemli değil ve hatta telefonun ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Nokia 2'nin teknik özelliklerini hızlıca hatırlayacak olursak: 1 GB RAM ve 8 GB MicroSD ile genişletilebilir depolama alanı bulunuyor. 5 megapiksel ön ve 8 megapiksel arka kameraya sahip olan telefonda 4100 mAh kapasiteli çıkarılmaz bir batarya bulunuyor. Android 7.1.1 Nougat işletim sürümüne ile birlikte gelen telefonun fiyatı ise 499 TL.

Şaşırtıcı ölçütte cihaz, testten oldukça iyi sonuçlar ile sağ çıkmayı başardı. Test videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz