Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

iPhone X Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?

Doğukan tarafından 27 Kasım 2017, Pazartesi günü eklendi.
Habule.com Haber iPhone X Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?
iPhone X Uygulama Kapatma nasıl yapılır? iPhone X ile birlikte çalıştırmış olduğumuz uygulamalar nasıl kapatılır.
iPhone X Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?

iPhone X ile birlikte ana ekran tuşu iptal edildiğine göre iPhone X'te arka planda açık olan uygulamalar nasıl kapatılır?

iPhone modellerinde olan parmak izi okuyucu entegreli ana ekran tuşu iPhone X ile birlikte tarihe karıştı. iPhone X'te ana ekran tuşu olmadan uygulamalar nasıl kapatılacak? Normalde açık olan uygulamalar home tuşuna iki kez basıldıktan sonra karşımıza çıkan arka planda çalışan uygulamaları, yukarı doğru kaydırıp kapatıyordu.

Peki bu tuş olmadan uygulamalar nasıl kapatılacak?

iPhone X ile uygulamalar nasıl kapatılıyor?
Çok fazla uygulama ve oyun açıldığında telefonunuz yavaşlamaya başlayacaktır. Bunun üstesinden tüm çalışır uygulamaları kapatarak gelebiliyoruz. Tüm uygulamaları kapatarak sistemin yükünü azaltmak. Daha önce iPhone tercih eden kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirmek için ana ekran tuşuna iki kere basıyordu. Ardından kapatmak istedikleri uygulamaları teker teker seçebiliyordu.

İphone X ile uygulama ve oyunları kapatmak için ekranın altından üstüne doğru parmağınızı kaydırmanız gerekiyor. Eğer bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirirseniz ana ekrana dönüyorsunuz. Daha yavaş yapmanız durumunda açık tüm uygulamaları görme fırsatı elde ediyorsunuz. Uygulamalar arası geçiş de bu teknolojiyle birlikte değişime uğradı. Artık uygulamalar arası geçiş yaparken parmağınızı ekranın alt kısmına koyup geriye doğru hareket ettirdiğinizde, önceki uygulamaya geçiş yapmış olacaksınız.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz