Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Ana SayfaHaberleriOS ve Android cihazlara Microsoft Edge geliyor

iOS ve Android cihazlara Microsoft Edge geliyor

Doğukan tarafından 07 Ekim 2017, Cumartesi günü eklendi.
Habule.com Haber iOS ve Android cihazlara Microsoft Edge geliyor
Microsoft Edge, iOS ve Android için duyuruldu. Mobil tarayıcı savaşları yeniden kızışıyor.
iOS ve Android cihazlara Microsoft Edge geliyor

Windows 10 ile birlikte yıllardır alışık olduğumuz Internet Explorer'ın yerine Microsoft Edge tarayıcısı karşımıza gelmişti. Microsoft, Edge web tarayıcısını beta olarak Android ve iOS için geliştirerek kullanıcılarının beğenisine sundu.

Windows Mobile cihazlarından umduğunu bir türlü bulamayarak umudunu kesen Microsoft, yeni nesil tarayıcısı Edge iOS ve Android sürümlerini duyurdu. Microsoft uzun zamandır mobil platforma özellikle Android için vermiş olduğu ağırlığı kesmeden üzerine koyarak yola devam ediyor. Android ve iOS kullanıcıları için geliştirilen bu tarayıcı kulalnıcılar bilgisayar başına geçtiği zaman mobil cihazları üzerinde gezintiye kaldıkları yerden devam edebilecekler. Edge'in en temel işlevlerinden biri ve mobilde istediğiniz gibi görünmeyen veya büyük bir ekranda ve klavyeyle kullanmak istediğiniz sitelere hızla ulaşmanızı sağlıyor.

Microsoft Edge mobil uygulaması tanıtıldı!
Microsoft Edge için iOS ve Android sürümleri resmi olarak duyuruldu. Şu an için beta sürümü bulunan tarayıcının, sadece iPhone için, iOS kullanıcılarına indirmeye açık durumda. Edge tarayıcı, önümüzdeki günlerde Beta sürümüyle Android kullanıcıları içinde indirmeye sunulacak.

Windows 10 sürümüyle benzer özelliklere sahip olan mobil sürümdeyse Okuma Listesi, Yeni Sekme Sayfası, Okuma Görünümü gibi özellikler yer alacak. Ayrıca tarayıcınızda eğer oturum açtıysanız mobilden veya bilgisayarınızdan kaldınız yerden devam etmeniz mümkün olacak.

İlk etapta sadece İngilizce dil seçeneğiyle gelecek olan Microsoft Edge mobile'ı denemek istiyorsanız buraya tıklayarak önizleme sürümü için kayıt yaptırabilirsiniz.

Microsoft Launcher
Android için başlatıcı uygulaması
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz