Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Google Play'de Sahte WhatsApp alarmı

Doğukan tarafından 08 Kasım 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Google Play'de Sahte WhatsApp alarmı
1 milyon kişi Google Play üzerinden sahte WhatsApp indirdi.
Google Play'de Sahte WhatsApp alarmı

Google Play üzerindeki sıkı denetimden sıyrılarak kullanıcıların başını yakan Sahte WhatsApp uygulaması ortaya çıktı. Eğer sizler yakın zaman içerisinde Android telefonunuza WhatsApp uygulaması indirdiyseniz dikkatli olmanız gerekiyor. Uygulamayı indiren kullanıcılara cihazları üzerinde "Update WhatsApp Messenger" adlı bir uygulama bulunuyorsa hemen silmelerini öneriyoruz.

Uygulama geliştiriciler kullanıcıların telefonlarında bir şekilde reklamlar göstererek para kazanmanın yollarını arıyorlar. En son bomba ise Google play üzerinde yer alan sahte WhatsApp uygulaması olmuş durumda. Geçtiğimiz cuma günü Reddit kullanıcıları tarafından popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın ismini kullanarak Play Store'da yayınlanan korsan bir uygulama tespit edildi. "Update WhatsApp Messenger" isimli uygulama, reklamlar üzerinden para kazanmayı hedefleyen korsanlar tarafından sahte geliştiricinin bulduğu bir açıktan faydalanarak yayımlandı. WhatsApp uygulama sayfasını birebir kopyalayan uygulama, geliştirici adını bile "WhatsApp Inc." yapmayı başarmış. 1 milyon kere indirilen uygulama, yüklendikten sonra görünmez bir ikon yaratarak kendini gizliyordu.

Ülkemizde daha önce PTT için rastladığımız bu tür sahtekarlıklar tüm dünya üzerinde devam ediyor. Bu yüzden bu tür uygulamaları mağazalardan indirmeden önce yine bizim gibi güvenlir uygulama indirme siteleri üzerinden indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz