Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Ana SayfaHaberlerGoogle'ın doğum günü çarkıfeleği

Google'ın doğum günü çarkıfeleği

Doğukan tarafından 27 Eylül 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Google'ın doğum günü çarkıfeleği
Google ne zaman kuruldu? 19. yılını kutlayan Google güne özel doodle yayınladı.
Google'ın doğum günü çarkıfeleği

Google 19. yılına özel doodle yyaınladı. Google'ın 19. Doğum Günü 27 Eylül 2017 tarihinde kutlanıyor. Eğlenceli bir çarkıfelek hazırlayan Google'in doğum gününü kutlar başarılarının devamını dileriz:)

Bundan tam 19 yıl önce hayatımıza merhaba diyen ve aradan geçen 2 yıl sonra tüm dünyayı örümceğiyle saran Google, şimdilerde girmediği, sokak bilmediği insan ve kim kiminle nerede ne zaman ne yapıyor hepsinden haberdar olacak teknolojiye sahip duruma geldi. Bu teknoloji için Google'ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir.

Google ne zaman kuruldu?
Google'ın kuruluş süreci 1996 Ocak ayında Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brin'in araştırma projesiyle başladı. Ama şirketleşmeye ilk olarak 4 Eylül 1998 tarihinde başlayan Google, 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi.

Page ve Brin yeni oluşturdukları arama motoruna ilk olarak "BackRub" ismini koymuştu, çünkü siteler için geri bağlantıların kontrol edilmesinin önemini tahmin edebiliyorlardı. Ancak daha sonra, "googol" sözcüğü üzerinde orijinal bir imla değişikliği yapılarak, bu arama motoru Google olarak adlandırıldı, Google arama motoruyla insanlara büyük bir bilgi kaynağının sunulduğunu belirtmek için bu isim konulmuştu, çünkü googol on üzeri yüz rakamını ifade ediyordu.[Başlangıçta Google; Stanford Üniversitesi'nin alt-alan adı olarak google.stanford.edu alan adını kullandı.

Googe çarkıfeleğini döndürmek için tıklayınız.

Kaynak: http://www.habule.com

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz