Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
AnasayfaÇocuklarlar için kodlama dilleri

Çocuklarlar için kodlama dilleri

Doğukan tarafından 04 Aralık 2017, Pazartesi günü eklendi.
Habule.com Haber Çocuklarlar için kodlama dilleri
Çocuklar için kodlamayı öğrenebilecekleri eğlenceli programlama dillerini bu yazımızda öğrenmeye çalışıyoruz. Scratch çocuklara yönelik geliştirilmiş
Çocuklarlar için kodlama dilleri

Google yeni bir sürpriz ile karşımıza çıktı. "Çocuklarlar için kodlama dilleri" adlı Doodle ile kullacılara sürpriz yaptı.

Çocuklarlar için kodlama dilleri, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişen teknolojiye daha hızlı bir şekilde adapte olmaları için geliştirilnen programlama dillerine göz atalım bu yazımızda. Googlenin bugün itibariyle ana sayfasında hazırlamış olduğu animasyon ile yine dikkatleri üzerine çeken programlama dilleri hakkında birkaç inceleme yapalım.

Çocuğuma bilgisayar programlamayı nasıl öğretebilirim?
Çocuklar için Basic, Pascal, Fortran, C, Visual Basic, Delphi ya da Visual C++ gibi görsel programlama çocuklar için karışık ve çok zor programlama dilleridir. Günümüzde çocuklar için özel olarak hazırlanmış bizimde ülkemizde destek bulan bir programlama dili mevcut: Scratch! Amerikan üniversitesi MIT tarafından geliştirilmiş ve 8 ila 16 yaş aralığındaki çocukların programlama kabiliyetlerini artırmaya yönelik görsel bir programlama aracıdır.

Youtube gibi video sitelerinde Türkçe Stratch dersleri mevcut olduğundan çocuklarınız çok kısa bir süre içerisinde programlama mantığını algılayarak güzel projeler ortaya çıkarabilir.

Çocuklarlar için kodlama dilleri nedir?
Google, Çocuklarlar için kodlama dilleri konulu bir Doodle yayınladı. Önemli günleri unutmayan Google, bu sefer Çocuklarlar için kodlama dilleri konulu tema ile Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftasını kutlamış oldu.

Çocuklar için hazırlanmış en iyi programlama dili olan Scratch, ülkemizde de ilgi görmektedir. Ayrıca Türkçe dil seçeneği ve geniş nesne hareket yapısıyla çocuğunuzun gelişiminde çok yardımcı olacaktır.

Çocuklarlar için kodlama programını buradan indirebilirsiniz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz