Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
AnasayfaAndroid 8.1 hangi telefonlara gelecek

Android 8.1 hangi telefonlara gelecek

Doğukan tarafından 06 Aralık 2017, Çarşamba günü eklendi.
Habule.com Haber Android 8.1 hangi telefonlara gelecek
Android 8.0 henüz amiral gemilerde yer almıyor olsa da Android 8.1 hangi telefonlara gelecek merak edilmeye başlandı.
Android 8.1 hangi telefonlara gelecek

Andorid Oreo 8.1 bugün itibariyle yayınlandı. Android 8.1 ile gelen yenilikler neler ve hangi telefon modellerine gelecek. Android 8.0 Oreo sürümünün ilk büyük güncellemesi Android 8.1 yayınlandı. Google, 5 Aralık itibariyle Pixel ve Nexus cihazlarına güncellemeleri göndermeye başladı bile.

Android 8.0'daki hataların düzeltildiği ve birtakım yeni özelliklerin eklendiği yeni sürüm bizlere neler sunuyor?

- Pixel Visual Core: Pixel 2 serisiyle birlikte Google, ilk kez özel tasarım bir yardımcı işlemci kullanmaya başladı. Android 8.1 ile birlikte üçüncü taraf geliştiricilerin kullanımına sunulan makine öğrenimi ve görüntü işleme özellikli bu yardımcı işlemciyle birlikte Android Kamera API'sını kullanan uygulamalar HDR+ modunda fotoğraf çekebilecek.

- Sinir Ağları: Uygulamalardaki gecikmeleri engellemek amacıyla, donanımların daha verimli kullanılmasını sağlayacak yazılım takviyesi geliyor. Eğer cihazınız (Huawei Mate 10 gibi) yapay zekalı bir işlemciye sahipse bu sistem, onun tüm avantajlarından faydalanmanızı sağlayacak. Yani bir nevi telefonun gerçek gücünü ortaya çıkartacak. Eğer yapay zeka destekli işlemciniz yoksa üzülmeyin, performansta ciddi artışlar yaşayacaksınız.

- Daha güvenli gezinme: Güvenli Tarama, bilinen bir tehdit olarak sınıflandırdığı bir URL ile karşılaştığında uygulamanın belirli bir işlemi (örneğin, güvenliğe dönme gibi) otomatik olarak gerçekleştirmesini sağlayabiliyor. Bu sayede uygulamaların zararlı internet bağlantılarıyla iletişimi engellenerek kullanıcıya daha güvenli bir ortam sunuluyor.

- Bildirim sınırlaması: Uygulamalar artık saniye başına yalnızca bir bildirim gönderecekler.

- Bluetooth cihazların pil göstergesi: Bluetooh aksesuarların (Bluetooth kulaklık, akıllı saat gibi) pil seviyelerini bildirim çubuğundaki Bluetooth sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

- Parmak izi tarayıcısı iyileştirmeleri: Kullanıcılar, cihazın kilidini açamayan kişilerin parmak izlerine karşı otomatik kilitleme seçeneği getirecek. Bu kişilerin bir kez hata yaptıktan sonra bir daha şansları olmayacak.

- Otomatik form doldurma geliştirmeleri.

- Pixel 2 serisi için görüntü ayarları kısmına doğal, gelişmiş ve sıcak renk tonu seçenekleri eklendi.

Android 8.1 hangi telefonlara gelecek?
Android 8.1 çok büyük ihtimalle 8.0 güncellemsi alan telefonlara gelecektir. 8.0 güncellemesi alacak modelleri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz